Eukalyptus a šalvia - konopné mydlo Savon Noir

Táto kozmetika na báze draslíka nemá podobu tvrdej kocky alebo dokonca tekutiny - je vo forme hustej gélovitej pasty. Keď si jej naberiete trochu do ruky a zmiešate ju s teplou vodou, získa zamatovú konzistenciu a ľahko sa rozotrie po pokožke. Verzia od Štyroch škorcov vychádza z klasického receptu známeho už po stáročia, ktorý bol mierne upravený na jemný, miestny štýl.

Hmotnosť: 250 g

Naše „čierne mydlo” Savon Noir (ktoré prekvapivo vôbec nie je čierne) vychádza z tradičného receptu, ale aby sme mu dodali miestnu príchuť, obohatili sme ho o konopný olej. Pridali sme aj vlastné prírodné esenciálne oleje: eukalyptový, šalviový a rozmarínový. Vďaka tomu mydlo nielen jemne čistí a ošetruje pokožku, ale aj nádherne vonia. Osviežujúca kombinácia eukalyptu a bylinných tónov bola rozhodne trefou do čierneho.

Tradičný Savon Noir vyzerá trochu inak ako väčšina bežných mydiel. Tento kozmetický prípravok na báze draslíka nemá podobu tvrdej kocky alebo tekutiny - je vo forme hustej gélovitej pasty. Ak si jej trochu naberiete do ruky a zmiešate s teplou vodou, nadobudne zamatovú konzistenciu a pasta sa ľahko rozotrie po pokožke. Ak mydlo chvíľu podržíte v rukách, zahreje sa a príjemne sa roztopí medzi prstami. Po nanesení prípravku Savon Noir na telo bude pokožka príjemne jemná a hladká.

Čiastočne je to zásluha olivového oleja, na ktorom je mydlo založené. Obsahuje veľké množstvo vitamínu E (známeho aj ako vitamín mladosti), ako aj vitamín F - ktorý chráni pokožku pred stratou vlhkosti. Savon Noir je preto skvelý pre tých, ktorí majú suchú, cievnatú a dokonca aj mastnú a aknóznu pokožku. Môže byť totiž nápomocný pri regulácii nadmernej tvorby kožného mazu.

Vďaka svojim prírodným vlastnostiam je toto mydlo vhodné aj ako základ pre mechanický peeling - pomáha účinne odstraňovať odumretú pokožku, urýchľuje prirodzený proces exfoliácie a navyše pokožku vyživuje. Aj z tohto dôvodu sa mydlo Savon Noir už po stáročia používa ako jeden zo základných prvkov rituálu starostlivosti v Hammame. Tento pojem doslova znamená turecký kúpeľ alebo sauna a samotný rituál je neuveriteľne uvoľňujúci a príjemný. Trochu pripomína moderné kúpeľné procedúry a pozostáva z niekoľkých fáz. V prvej fáze sa pokožka príjemne prehreje a čo najviac sa otvoria póry v saune alebo parnom kúpeli, pričom tento proces môže nahradiť v domácom prostredí aj horúca (ale nie príliš horúca) sprcha. Následne na zohriatu pokožku naneste mydlo Savon Noir a nechajte ho pôsobiť niekoľko minút, aby mohlo na pokožku správne pôsobiť. Po uplynutí tejto doby vykonajte peeling pomocou peelingovej rukavice (najlepšie našej, pretože je naozaj skvelá), krúživými pohybmi vmasírujte mydlo do pokožky a opláchnite teplou vodou. Na celé telo môžete dodatočne naniesť aj masku na báze ílu (zvyčajne Ghassoul). Rituál sa zavŕši olejovou masážou. Odporúčame použiť našu konopnú masážnu sviečku Eukalyptus a šalvia, ktorá sa dokonale spája s mydlom.

Rituál Hammam nás inšpiroval k vytvoreniu špeciálnej súpravy na starostlivosť a relaxáciu. Len sme ju pomenovali trochu familiárnejšie ;) V relaxačnej súprave nájdete aj konopný Savon Noir a masážnu sviečku s vôňou eukalyptu a šalvie, ako aj jedinečnú, patentovanú a špeciálne pre nás ušitú peelingovú rukavicu. Toto trio je dokonalý nápad na darček.

 

Vegánska kozmetika - výrobok vytvorený bez použitia živočíšnych surovín.

Ingredients/INCI:

Potassium Olivate, Potassium Hempate, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Rosmarinus Officinalis Leaf Oil, Salvia Lavandulifolia Leaf Oil, Linalool*, Limonene*, Geraniol*, Citral*.

* zložky prírodných esenciálnych olejov

 

V prípade podráždenia alebo alergie na niektorú zo zložiek prestaňte prípravok používať.

Zloženie výrobku uvedené na webovej stránke sa môže mierne meniť v závislosti od aktuálnej dokumentácie poskytnutej dodávateľmi. Aktuálne zloženie nájdete na obale výrobku.


Spôsob použitia:

Naberte si trochu pasty do rúk a vymiešajte ju s trochou vody až do hladkej konzistencie. Mydlo naneste na pokožku celého tela, nechajte pôsobiť 5 až 10 minút a potom ho umyte teplou vodou pomocou peelingovej rukavice. Po takomto ošetrení bude pokožka nielen dobre vyčistená, ale aj hladká a jemná.

Puikiai tinka prie...
Pozrite si tiež