Mrkva a pomaranč - hydrofilný čistiaci olej

Hydrofilný čistiaci olej na tvár funguje dobre samostatne aj v rámci procesu čistenia, ktorý má dva kroky - v kombinácii s vodou vytvára zamatovú emulziu, ktorá jemne, ale účinne odstraňuje make-up a nečistoty prítomné na pleti.

Objem: 100 ml

Zlatistý odvar z makadamového, mrkvového a brusnicového oleja obohatený o emulgátor sa po zmiešaní s teplou vodou premení na ľahký mliečny krém, ktorý hĺbkovo a účinne odstraňuje nečistoty z pokožky, zároveň ju vyživuje a odstraňuje jej suchosť.

Na začiatok je možno potrebné stručne zopakovať učivo z chémie a vysvetliť definíciu hydrofility, t. j. rozpustnosti vo vode. Oleje sú tukové látky a tie zo svojej podstaty nemajú schopnosť rozpúšťať sa vo vode alebo sa s ňou miešať. Všetci si to veľmi dobre pamätáme. Ako teda obísť toto pravidlo? Pomocou emulgátora! Jeho použitie spôsobí, že olej sa pri kontakte s H2O zmení na jemnú emulziu, ktorá sa ľahko a príjemne rozotrie po pokožke.

Práve na základe tejto vlastnosti vznikol náš čistiaci olej Mrkva a pomaranč. Zlatistý odvar z makadamového oleja, oleja z mrkvových semienok a brusnicového oleja použitý v kozmetike, obohatený o spomínané emulgátory, sa po zmiešaní s teplou vodou premení na ľahký, mliečny krém, ktorý hĺbkovo a účinne odstraňuje nečistoty prítomné na pokožke, pričom ju navyše vyživuje a odstraňuje problém s jej suchosťou. Výrobok je tiež skvelý pri odstraňovaní make-upu (nebojí sa ani vodeodolného make-upu), ako aj krému s SPF.

Olej môžete používať buď samostatne, alebo ako prvý krok umývania tváre s dvojfázovým čistením. Kozmetiku môžete odstrániť aj pomocou vatových tampónov navlhčených vodou. Najlepšie tými na opakované použitie. A našich :)

Olej sme zabalili do tenkej 100 ml sklenenej fľaštičky. Jej priehľadné steny prezentujú obsah fľaštičky v plnej kráse a pohodlný a funkčný dávkovač uľahčuje nanášanie správneho množstva kozmetiky. Olej vám vydrží naozaj dlho. Rovnako ako vôňa - kombinácia prírodných esenciálnych olejov - pomaranča a mrkvy - vyústila do sladkej vône "baby carrot", vďaka ktorej je používanie oleja nielen prospešné a účinné, ale aj jednoducho príjemné.

 

Vegánska kozmetika - výrobok vytvorený bez použitia živočíšnych surovín.

Ingredients/INCI:

Macadamia Ternifolia Seed Oil, Squalane, Polyglyceryl-4 Oleate, Daucus Carota Sativa Seed Oil, Vaccinium Macrocarpon Seed Oil, Citrus Aurantium Dulcis Peel Oil, Limonene*, Tocopherol, Beta – Carotene, Linalool*. *składowe naturalnych olejków eterycznych

* zložky prírodných esenciálnych olejov

 

V prípade podráždenia alebo alergie na niektorú zo zložiek prestaňte prípravok používať.

Zloženie výrobku uvedené na webovej stránke sa môže mierne meniť v závislosti od aktuálnej dokumentácie poskytnutej dodávateľmi. Aktuálne zloženie nájdete na obale výrobku.


Spôsob použitia:

Pred použitím dobre pretrepte. Malé množstvo oleja naneste priamo na pokožku spolu s teplou vodou, krúživými pohybmi vmasírujte olej do pokožky a potom opláchnite, až kým nie je pokožka čistá. Olej môžete nanášať aj pomocou vatových čistiacich tampónov.

Puikiai tinka prie...
Pozrite si tiež